1. خانه
  2. /
  3. بیوگرافی افراد موفق
  4. /
  5. ایندرا نویی رئیس هیئت...

ایندرا نویی رئیس هیئت مدیره هندی تبار شرکت معروف و آشنای پپسی

ایندرا نویی یکی از ثروتمندترین زنان، در تمام دنیا می خواهد با بیوگرافی اش شما را شگفت زده کند.

هر آنچه که باعث می شود تا از شخصی به عنوان موفق ترین افراد نام برده شود، قطعاً روبرو بودن با دنیایی از تلاش و خستگی و در راستای همه ی این ها امیدواری بوده است. اینکه همه ی انسان در هر دوره ای از زندگی شان در تلاشند تا به بهترین ها دست پیدا کنند؛ همیشه ثابت شده می باشد. اما در کنار همه ی این ها متاسفانه افرادی هستند که عمر و لحظه لحظه از زندگی شان را به فنا می برند. این چنین افراد شاید هیچوقت به این فکر نمی کردند که روزی تمام سرمایه هایی که دارند از دست خواهند  داد.

زمان بهترین سرمایه ای است که اگر از دست برود دیگر برگشتنی نیست؛ پس بهتر است انتخاب کنیم اینکه یک فرد مفید باشیم یا که زندگی خود را به لجن بکشیم و به فردی مضر برای یک جامعه تبدیل شویم.

پس همه چیز به انتخاب خودمان برمی گردد؛ موفقیت دست یافتنی است؛ فقط کافی است برای به دست آوردنش بجنگید.

بیوگرافی ایندرا نویی را دنبال کنید تا مسیر موفقیت و راه های رسیدن به آن برایتان به وضوح مشخص شود.

بیوگرافی ایندرا نویی

ایندار نویی بانوی موفق و برتر  عرصه ریاست، در کشور هند در تاریخ ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ به دنیا آمد. ایندار نویی دورگه می باشد، مادر او آمریکایی و پدرش اهل هندوستان است. ایندار نویی در هند به دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی اش را در همان جا گذراند.

مدرسه ی کلکته انتخاب ایندرا برای گذراندن دوران تحصیلش بود. او پس از گذراندن دوران مدرسه موفق شد تا به دانشگاه در سال ۱۹۷۴ ورود پیدا کند.

در همان ابتدای ورود ایندرا نویی به دانشگاه، توجه همه ی اساتید و همکلاسی هایش جلب او شده بود و همین موضوع او را از بقیه افراد متمایز کرده بود و دیگران از او انتظاراتی دیگر داشتند.

رشته ریاضی و فیزیک انتخاب ایندار نویی برای ادامه تحصیل بود. پس از اتمام دوران کارشناسی، رشته ام بی ای انتخاب بعدی ایندرا برای گذراندن دوره کارشناسی ارشد بود؛ تا اینکه توانست مدرک خود را در سال ۱۹۷۸ اخذ کند.

تحصیلات و تلاش های ایندار نویی اکنون ریاست کمپانی بزرگ پپسی کولا را نصیب او کرده است.

در جهان زنان موفق بسیاری وجود دارند که یکی از آنها ایندار نویی می باشد. او در جمع ده مدیر برتر و افرادی که ریاست کمپانی های بزرگ را به عهده دارند قرار گرفته است.

فعالیت های ایندرا نویی

ایندرا نویی پس از فارغ التحصیلی اش بدون هیچ وقفه ای شروع به کار و فعالیت کرد.  ابتدا در یک سمت خیلی پایین کار در یکی از کارخانه های هندوستان را شروع کرد؛ اما مدت زیادی نگذشت که ریاست این کارخانه به ایندرا داده شد.

مدتی گذشت تا اینکه ایندرا به این فکر افتاد که به آمریکا مهاجرت کند؛ چرا که او راه پیشرفت خود را در هندوستان کاملاً بسته می دانست. پس از مهاجرت به آمریکا شرکت پپسی کولا در سال ۱۹۹۴ ایندرا نویی را به استخدام خود درآورد.

در ابتدا ایندرا نویی فقط یک کارمند ساده برای کمپانی بزرگ پپسی کولا بود؛ اما رفته رفته با تلاش های مستمر، ایندرا توانست به ریاست این کمپانی بزرگ دست پیدا کند. ایندرا موفق ترین رئیس پپسی کولا در تمام دوره های ریاست آن بود. او توانست ۷۲ درصد فروش این کمپانی را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهد.

در کنار همه ی اینها ایندرا نویی با مبلغی بالغ بر ۴۳ میلیارد دلار به عنوان ثروتمندترین زن در جهان شناخته می شود.

او به خاطر فعالیت های موثرانه اش در کمپانی بزرگ پپسی توسط مجلات و موسسات بسیاری از او به عنوان فردی موفق در تمام دنیا نام برده شده است.

در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ ایندرا نویی جوایز و موفقیت های بسیاری کسب کرد تا اینکه در پی آن به شهرت بسیار زیادی به عنوان چهارمین زن موفق در دنیا رسید.

زندگی شخصی ایندرا نویی

ایندار نویی با مردی از هندوستان ازدواج کرده است، که حاصل این ازدواج دو فرزند دختر می باشد. او به همراه خانواده اش انگلستان را برای زندگی انتخاب کرده اند و چند سالی است که در آن جا زندگی می کنند.

دین ایندرا نویی هندو می باشد ولی تا کنون پیش نیامده است که زیاد از آن حرفی بزند؛ و این نشان می دهد که او فقط به خاطر پدرش پایبند به این دین و مذهب می باشد.

منبع این مطلب

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

معادله ی امنیتی *