1. خانه
  2. /
  3. بیوگرافی افراد موفق
  4. /
  5. باربارا کرکران (باربارا کورکران)...

باربارا کرکران (باربارا کورکران) سرمایه گذار سریال شارک تنک

باربارا کورکران (به انگلیسی: Barbara Ann Corcoran) یک سرمایه‌دار، سرمایه‌گذار، نویسنده، مشاور، و شخصیت تلویزیونی آمریکایی است.

باربارا در ۱۰مارس ۱۹۴۲در شهر نیوجرسی متولد شد. او از سال ۲۰۰۹ در برنامه تلویزیون واقع‌نما به نام شارک تنک که از کانال ای بی سی پخش می‌شود، شرکت می‌کند.

او در سال ۱۹۷۱ در رشته تربیت معلم از کالج سینت توماس اکیناس فارغ‌التحصیل شد و مدت یکسال در مدرسه به تدریس پرداخت. بعد از مدتی کوتاه کار خود را رها کرد و به کارهای مختلف در نیویورک مشغول شداز جمله اجاره دادن خانه‌ها در نیویورک. او مایل بود که کار مستقل خودش را داشته باشد. در سال ۱۹۷۷ با کمک دوست پسرش بنگاه املاکی به نام کورکوران باز کرد. در سال ۲۰۰‍۱ آن را به مبلغ ۶۶ میلیون دلار فروخت.

 

باربارا کرکران (باربارا کورکران) بانویی است که به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذارانی شناخته می شود؛ او با سرگذشتی بسیار جالب، شما را درگیر خود خواهد کرد.

آنچه که باعث شده است تا از او به خوبی نام برده شود، سرمایه گذاری در سریال شارک تنک می باشد؛ که در ادامه درباره ی این سریال و نحوه ی سرمایه گذاری روی آن بیشتر گفته می شود.

اینکه انسان ها در چه شرایطی به موفقیت میرسند قطعاً موضوع بسیار مهمی است و اما اینکه انسان های شرایط و موقعیت های خوب را خودشان فراهم می آورند یا منتظر آمدنشان می مانند موضوع مهم تری است.

در واقع نامناسب بودن شرایط هیچ مانعی را بر سر راه انسان های موفق قرار نداده است و همیشه ثابت شده است که تا جایی که توانسته اند شرایط را خودشان بهبود بخشیده اند و در آن رشد و نمو پیدا کرده اند.

بیوگرافی باربارا کرکران

باربارا کرکران از شخصیت های تلویزیونی آمریکا، سخنران، سرمایه گذار، کارآفرین آمریکایی است که در ۱۰ مارس ۱۹۴۹ متولد شده است.  او در سال ۱۹۸۸ با همسرش بیل هیگینز ازدواج کرد؛ که حاصل این ازدواج دو فرزند می باشد.

باربارا کرکران در خانواده ای ۱۲ نفره با داشتن ۱۰ خواهر و بردار، زندگی خود را پیش برده است. پدر او فردی سخت کوش، که شب ها به شستن کامیون ها مشغول بود و روزها را در یک چاپخانه؛ او می گوید پدرش به معنای واقعی سخت کوش و پر تلاش بوده است، تا بتواند مخارج خانواده ی پرجمعیتش را پرداخت کند.

مشکل نارسا خوانی کمی باربارا کرکران را نسبت به دیگر افراد متفاوت نشان می داد؛ او به خوبی نمی توانست حروف را بخواند و در چشم دیگران فردی خنگ به نظر می آمد؛ و این در حالی بود که ذهن او در رویا پردازی قدرت بسیار بالایی داشت.

باربارا مدرک معلمی اش را پس گذراندن یک دوره ی آموزشی دریافت کرد و سپس مشغول به کار شد. باربارا ۲۲ شغل را پی در پی عوض کرد تا اینکه آشنایی با دوست پسرش او را در شغل فروشندگی به مدت زیادی ثابت نگه داشت. حدود ۵ سال باربارا به همراه دوست پسرش در کار خرید و فروش ملک بودند تا اینکه ارتباط منشی شرکت با دوست پسر او و در نهایت ازدواج آن ها با هم؛ شراکتشان از هم جدا شد.

آنچه که باعث شد تا باربارا قدرتمندانه به راهش ادامه دهد، توهین دوست پسرش به او با بیان اینکه او توان  چرخاندن زندگی اش را ندارد، امکان پذیر شد.

تجارت حرفه ای

باربارا کرکران از نویسندگان و ستون نویسان خوب آمریکایی است، که کتاب های بسیاری تا کنون از او منتشر شده است و با مجلات بسیاری همکاری داشته است.

از آثار منتخب او می توان به روبانهای خود را روی پایه ها قرار دهید، درس هایی که از مادرم یاد گرفته ام، مکان های شگفت انگیز برای زندگی شما و… اشاره کرد.

او با سرمایه گذاری بر روی ایده های نو و تازه در برنامه شارک تنک توانسته است، سرمایه خود را چندین برابر کند و

سالانه فقط ۷۵۰۰۰ دلار از سرمایه اش را در برنامه شارک تنک برای سرمایه گذاری کنار می گذارد.

 سریال شارک تنک

از اوت ۲۰۰۹ کانال ای بی سی آمریکا، پخش یک برنامه تلویزیونی به نام شارک تنک را شروع کرد. این برنامه که با نام سریال شارک تنک بیشتر شناخته شده می باشد؛ افرادی را که ایده هایی نو دارند و برای اولین بار میخواهند تجارتشان را شروع کنند، جذب خود می کند تا در مقابل ۵ سرمایه دار معروف آمریکایی شروع به معرفی طرح و ایده ی خود کنند.

به هرکدام از این سرمایه دار ها شارک گفته می شود؛ که با مطرح کردن سوالات، به بررسی ایده ها می پردازند، و در نهایت مناسب ترین ایده را انتخاب می کنند و بر روی آن سرمایه گذاری های لازم را انجام می دهند. که در این مرحله ممکن است رقابت بین شارک ها برای در دست گرفتن ایده ها و وارد کردن آن به بازار، شدت بگیرد.

باربارا کرکران عضو هیئت شارک های این برنامه می باشد و در کنار رابرت هرج واک، لوری گرنیه، مارک کیوبن، کوین او لی ری که دیگر شارک های این برنامه هستند؛ بر روی ایده های نو و تازه سرمایه گذاری می کند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

معادله ی امنیتی *