1. خانه
  2. /
  3. بیوگرافی افراد موفق
  4. /
  5. والت دیزنی کارگردان، فیلم...

والت دیزنی کارگردان، فیلم نامه نویس، کاریکاتوریست و صداپیشه سرشناس آمریکایی

والت دیزنی از سرشناس ترین چهره های آمریکایی در زمینه های صنعت، کارآفرینی، پویانمایی، کارگردانی و فیلمنامه نویسی می باشد که با پرداختن به بیوگرافی آن حتما به تفکرات عمیقی خواهید پرداخت.

جزء یک روحیه فوق العاده و خستگی ناپذیر نمی تواند افراد را در خلق آثار و هنر های بسیار جذاب و به یادماندنی کمک کند. با اینکه سال هاست از درگذشت والت دیزنی می گذرد اما آثار او همچنان افراد را در سرتاسر دنیا متحیر می کند.

هرکسی بر اساس توانایی های مختص به خود اهدافش را مشخص می کند، و الگو گرفتن از افراد موفق در زمینه ای که شما به آن علاقه مند می باشید، می تواند تا حدودی به شما در طی کردن مسیر موفقیت کمک کند.

حال اینکه والت دیزنی فردی موفق در زمینه های مختلف می تواند شما را تا حد بسیار زیادی به آن چیزی که می خواهید نزدیک کند.

کمپ موفقیت از شما همراهان همیشگی دعوت می کند تا با بیوگرافی والت دیزنی در ادامه با او همراه باشید.

بیوگرافی والت دیزنی

والت دیزنی کارآفرین، صداپیشه، کاریکاتوریست، تهیه کننده و پویانمای آمریکایی در تاریخ ۵ دسامبر ۱۹۰۱ در هرموسا شیکاگو متولد شد. پدر والت، الیاس دیزنی از تبار ایرلند و کانادا بود؛ مادر او، فلورا دیزنی، از تبار آلمان و انگلیس بود.

در زمان تولد والت دیزنی آن ها در شیکاگو ایلینوی، منطقه هرموسای در خیابان استریپ زندگی می کردند.

پدر والت دیزنی پیش از تولد والت، در کانادا زندگی می کرد که در سال ۱۸۷۸ از هورن کانادا به آمریکا مهاجرت کرد. او مردی بود که همیشه به دنبال طلا می گشت و این کار تا سال ۱۸۸۸ ادامه پیدا کرد و پس از دریافت نکردن هیچ نتیجه ای ناچار شد تا کار در راه آهن را شروع کند.

الیاس دیزنی با پیدا کردن کار ثابت در راه آهن در شیکاگو ماندگار شد و در همان جا ازدواج کرد.

والت دیزنی فرزند الیاس دیزنی به همراه برادرش فعالیت های بسیاری را انجام دادند؛ در واقع والت دیزنی از سال ۱۹۲۰ فعالیت های خود را آغاز و در سال ۱۹۶۶ به آن ها خاتمه داد.

۱۵ دسامبر ۱۹۶۶ بود که والت در سن ۶۵ سالگی بر اثر بیماری ریوی در بوربانک کالیفرنیا درگذشت.

والت دیزنی با همکاری برادرش روی دیزنی در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ یک استودیو کوچک انیمیشن سازی را با نام والت دیزنی افتتاح کردد؛ که هم اکنون این شرکت با سابقه ای درخشان در زمینه ی انیمیشن سازی در هالیوود به عنوان بزرگترین استودیو انیمیشن سازی شناخته شده می باشد.

از آثار خلق شده توسط والت دیزنی می توان به شخصیت ماندگار میکی ماوس اشاره کرد، که صداگذاری آن هم توسط والت صورت گرفته است.

و در یک کلام والت دیزنی بزرگترین کارآفرین، انیمیشن ساز، صداگذار، تهیه کننده، کارگردان و بسیاری از فعالیت های دیگر در دنیای هنر می باشد که هر کدام از ما ها با شخصیت های جذاب خلق شده توسط او دنیایی از خاطرات را همراه خود داریم. و قطعاً خدمت بزرگی که والت به دنیای انیمیشن سازی کرده است تا حد زیادی راه را برای خلق آثاری بی نظیر و جذاب برای کارکنان شرکت والت دیزنی باز کرده است.

بسیاری از مکان های خاص، پارک ها و اقامتگاه ها به نام والت دیزنی نام گذاری شده است؛ تا این چنین قدری از زحمات او جبران شده باشد.

آثار 

از آثار پرفروش والت می توان به دسته بندی هایی از آثار او همچون: برنامه تلویزیونی باشگاه میکی موس به مدت ۳۳۰ ساعت، ۴۷ فیلم بر پایه واقعیت، مجموعه فیلم های کارتونی به تعداد ۴۹۳ فیلم، ۲۱ فیلم پویانمایی بلند و… اشاره کرد.

افتخارات 

  •        دریافت جایزه افتخاری اسکار در سال ۱۹۳۹
  •        دریافت ۴ جایزه اسکار در سال ۱۹۵۴
  •        و دریافت جوایز و مدل هایی از سال ۱۹۴۷ تا ۱۳۴۹ برای فیلم ها و آثار منتخب.

منبع آین مطلب

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

معادله ی امنیتی *