1. خانه
  2. /
  3. بیوگرافی افراد موفق
  4. /
  5. پردیس ثابتی ژنتیک دان...

پردیس ثابتی ژنتیک دان و زیست شناس ایرانی

موفقیت واژه ای است که همه به دنبال آنیم تا به واقعیت بپیوندد. همه ما می دانیم که غیر ممکنی وجود ندارد و تا رسیدن به موفقیت هم مسیر دور و درازی در پیش نداریم. اما گاهی اینطور به نظر می رسد که موفقیت دست نیافتنی باشد و یا فقط تعداد کمی از افراد بتوانند به آن دست پیدا کنند.

اگر چنین تصوری از موفقیت و راه رسیدن به آن را دارید کاملاً در اشتباه به سر می برید.

باید بگویم که هیچ چیز غیر ممکن نیست و موفقیت متعلق به افراد خاص نمی باشد؛ این انتخاب و تلاش انسان هاست که آن ها را به عنوان خاص ترین ها و برترین ها نشان می دهد.

پردیس ثابتی بانوی موفق ایرانی، به نحوی متفاوت ظاهر شده است که موفقیت او دنیای همه ی ما را متحول ساخته است. الهام گرفتن از این بانوی موفق ایرانی بی شک شما را سر ذوق خواهد آورد تا برای رسیدن به اهدافتان به تلاش مستمر بپردازید تا در نتیجه به موفقیتی چشمگیر دست پیدا کنید.

کتاب صوتی مفتخرانه شما را به خواندن بیوگرافی پردیس ثابتی دعوت می کند. به امید اینکه روزی شاهد پیشرفت روز افزون تک تک هموطنان عزیز ایرانی باشیم.

بیوگرافی پردیس ثابتی

پردیس ثابتی فرزند پرویز ثابتی رئیس ساواک، در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد. پدر او ایرانی الاصل و مادر او آمریکایی می باشد.

پردیس ثابتی دوساله بود که به همراه خانواده اش  با آغاز انقلاب ناچار به مهاجرت خارج از کشور شد؛ خانواده ثابتی زندگی جدید خود را در فلوریدای آمریکا آغاز کردند.

پردیس ثابتی تحصیلات خود را در موسسه فناوری ماساچوست آغاز کرد و سرانجام از همان موسسه لیسانس زیست شناسی خود را در سال ۱۹۹۷ دریافت کرد.

او در دانشگاه آکسفورد به تحصیلات خود ادامه داد تا اینکه در سال ۲۰۰۲ دکترای ژنتیکش را دریافت کرد. سپس برای اخذ دکترای پزشکی به دانشگاه هاروارد رفت تا در نهایت در سال ۲۰۰۶ موفق به کسب آن شد.

تمام این اتفاقات پردیس ثابتی را در کشور آمریکا ماندگار کرد.

او هم اکنون یکی از سرشناس ترین ژنتیک دان های آمریکا و حتی کل دنیا می باشد که عهده دار و سرپرست تلاش های کشور آمریکا در بررسی های ابولا می باشد. او پس از دریافت دکترای پزشکی در سال ۲۰۰۶ بلافاصله در دانشگاه هاروارد به عنوان استاد تمام مشغول به کار شد.

موفقیت ها

پردیس ثابتی توانسته است بودجه ای تحقیقاتی حداقل ۲ میلیون دلار از بنیاد بیل و ملیندا گیتس برای بررسی ژنوم مالاریا دریافت کند؛ او با در دست داشتن مدارک پزشکی فارغ التحصیلی که از دانشگاه هاروارد اخذ کرده بود، توانست مجاز به انجام این تحقیقات شود.

به تازگی گروه بین المللی Creators Synectics پردیس ثابتی را یکی از ۱۰۰ چهره ی برتر در تمام دنیا معرفی کرد. همچنین پردیس ثابتی از سوی این گروه عنوان چهره ی چهل و نهم در جایگاه محققان برجسته از دانشگاه های معتبر را ازآن خود کرد.

ثابتی در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از نوابغی که فقط در کل دنیا ۸ نفر می باشند و دنیا را متحول ساخته اند، توسط شبکه خبری سی ان ان معرفی شد.

جایزه نبوغ آمریکایی یکی دیگر از افتخاراتی است که پردیس ثابتی در سال ۲۰۱۲ در رده علوم طبیعی از مجله اسمیتسونین دریافت کرد.

فعالیت های هنری

شاید برایتان جالب باشد که این بانوی ژنتیک دان ایرانی-آمریکایی در کنار تلاش های مستمر پزشکی و نام آور بودنش در تمام دنیا؛ تا کنون سه آلبوم خوانندگی را از خود منتشر کرده است. او در یک گروه آلترناتیو راک در جایگاه یک خواننده مشغول به فعالیت می باشد.

منبع این مطلب

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

معادله ی امنیتی *